В Одеській області розпочала роботу перша регіональна експертна група

У п'ятницю, 14 грудня в Одеській обласній державній адміністрації відбулося перше засідання регіональної експертної групи Громадської ради при Мінрегіоні. Відкрив засідання голова Громадської ради Павло Міхайліді. Він проінформував колег про роботу консультаційно-дорадчого органу при Мінрегіоні, розповів про повноваження ради та можливості громадян в реалізації свого права взяти участь в управлінні державними справами.

Практики створення і функціонування регіональних експертних груп в Громадській раді ще не було. Раніше, протягом 4 років проводилися лише виїзні засідання в регіонах з найбільш актуальних тем. "У цій каденції ради ми із задоволенням йдемо на зустріч нашим колегам і включаємо в такі групи представників з регіонів. Адже все, над чим працює Мінрегіон і Громадська рада, реалізується саме в регіонах, в кожному селі, районі, об'єднаній громаді, місті та області, - це наша з вами компетенція" - підкреслив під час свого виступу голова Громадської ради Павло Міхайліді. "Тому, для нас важливо, бути результативнішими та спиратися на представників на місцях"- наголосив лідер ради, подякувавши колегам за їх активність і готовність до спільної роботи.

На порядку денному звучали, переважно, питання організації взаємодії регіону зі столицею та порядку підготовки проектів рішень Громадської ради в частині формування та реалізації державної політики, віднесеної до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Експерти також обговорили нюанси передачі в Київ інформації про практику і проблеми застосування законодавства, яке регулює питання регіонального розвитку, архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства. Метою акумулювання проблемних питань є адаптація і сприяння вдосконаленню нормативно-правової бази, з метою недопущення зловживань і порушення прав громадян і підприємців в подальшому.

"Наша основна задача - допомогти органу центральної виконавчої влади максимально володіти проблематикою реалізації державної політики і показувати основні прогалини законодавства з метою його вдосконалення та сприяння проведенню якісних реформ в державі" - сказав колегам Павло Міхайліді. Головними точками уваги є питання містобудування, створення безбар'єрного простору, реформування правових взаємовідносин власників багатоквартирних будинків з постачальниками житлових та комунальних послуг, балансування системи проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, розвиток місцевого самоврядування і багато іншого, що безпосередньо відноситься до компетенції Мінрегіону.

В результаті рейтингового голосування, головою Одеської регіональної експертної групи Громадської ради при Мінрегіоні обрано Дмитра Грабіну, представника Асоціації ріелторів Одеси та Одеської області. У складі експертної групи будуть працювати представники Одеського житлового союзу, регіонального відділення Національної спілки архітекторів України, експерти з будівництва, інвестицій, землевпорядних робіт, а також Одеської обласної організації інвалідів війни та учасників бойових дій. До групи також увійшли член Громадської ради, керівник Союзу інженерів з технічної інвентаризації нерухомого майна Дмитро Попов та начальник управління містобудування та архітектури Одеської обласної державної адміністрації, головний архітектор Одеської області Надія Беленко.

Нагадаємо, що склад Одеської регіональної експертної групи затверджений рішенням правління Громадської ради 22 листопада поточного року.

Image

Громадська рада при Мінрегіоні є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики з питань, що відносяться до компетенції Мінрегіону

Фотогалерея

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…