Вівторок, 23 жовтня 2018

У Мінрегіоні обговорили проблемні питання розрахунку за електроенергію в житловому секторі

Середа, 02 листопада 2016 18:10

На прохання Громадської ради та за дорученням міністра, в Мінрегіоні пройшла нарада з обговорення проблемних питань взаєморозрахунку за електроенергію в житловому секторі та компенсації за обслуговування і ремонту внутрішньобудинкових електричних мереж.

Голова Громадської ради Павло Міхайліді поставив недавно до відома Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка про проблеми в галузі, зокрема про необхідність врегулювання питань, що виникають між підприємствами електропостачання та виконавцями послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, послуг з управління багатоквартирними будинками. А саме, за авансової (попередньої) оплати за електричну енергію виконавцями послуг і відшкодування енергопостачальними організаціями витрат за спільне використання технологічних електричних мереж багатоквартирних будинків.

У роботі наради взяли участь заступник голови Громадської ради, керівник комітету з питань житлового та комунального господарства Валерій Ковалюк, члени Експертної групи з комплексного вирішення проблем обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових електричних мереж Громадської ради, члени Асоціації управителів житла, представники НКРЕКП, Антимонопольного комітету, Державної регуляторної служби України, підприємств галузі та органів місцевого самоврядування.

За інформацією начальника управління роздрібного ринку електричної енергії НКРЕКП Ігоря Городиського, НКРЕКП схвалено рішення щодо відміни попередньої оплати за електричну енергію виконавцями послуг і в Правила користування електричною енергією будуть внесені відповідні зміни.

"З питання плати за спільне використання технологічних електричних мереж позиція НКРЕКП залишилася незмінна - згідно протокольного рішення НКРЕКП електропередавальні організації припинять оплату за спільне використання технологічних електричних мереж в багатоквартирних будинках", - пояснив Ігор Городиський.

У свою чергу, Валерій Ковалюк зазначив, що протокольне рішення суперечить чинній редакції Правил користування електричною енергією та Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затверджених відповідними постановами НКРЕКП.

Під час наради було вирішено, що Мінрегіон спільно з НКРЕКП, Антимонопольним комітетом, Державною регуляторної службою України та представниками Громадської ради продовжить працювати над врегулюванням питання відшкодування витрат за спільне використання технологічних електричних мереж енергопостачальної організації.

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...